Gdzie na spacer, Pieskie życie, Sport i zdrowie

15 km dla Amstaffów

To już druga edycja tego spaceru, fotorelację z pierwszej możecie zobaczyć TUTAJ (teraz czekamy na zimowe wydanie). Dzisiaj na świeżo bo chwila czasu była na ogarnięcie zdjęć a i dawno nic nie pisałem.

IMG_0097

Pomimo chwiejnej pogody psiaków i człowieków było całkiem sporo i nikomu aura nie przeszkadzała. Swoją drogą w czasie marszu można było się całkiem porządnie rozgrzać. Niesamowicie miło było spotkać Ferajnę „kolaków”, stadko zdecydowanie podniosło frekwencję i jak zwykle byli najliczniejszym zespołem psio-ludzkim :)IMG_0109

Muszę przyznać, że przez całą trasę miałem wyborne towarzystwo!

IMG_0111

Piękna młoda dama, niesamowicie radosna tak jak i jej pani :)

ps. Aniu dziękujemy za smaki dla Sawany!
IMG_0115

W tak miłym towarzystwie spacer minął zbyt szybko, choć w samochodzie przespałem całą drogę powrotną do domu. Ale ja bym jeszcze mógł spacerować, co to dla mnie ;)IMG_0119

Atmosfera była super. Nawet jak psiaki na siebie powarczały (w tym ja tez trochę) to nikt nikomu nie marudził. Szybko było wiadomo kto z kim się nie będzie chciał bratać – co jest bardzo dużym plusem podczas takich psiarskich spotkań. Grunt to mieć ogarniętych człowieków.

Najfajniejsze w takich spotkaniach jest to, że może w nich wziąć udział każdy psiak niezależnie od wieku czy rasy. Tempo jest naprawdę optymalne a organizatorzy czekają na osoby idące z tyłu więc nikt się nie zgubi. Szczeniaki super sobie radzą. W razie gdyby czy człowiek czy psiak był zmęczony to trasa zaplanowana jest tak, że robi się dwa okrążenia więc jeśli ktoś ma dość to po pierwszym może wrócić na start i z gorącą herbatą poczekać na pozostałych.

IMG_0125

Organizatorom też należą się gratulacje, nie tylko za prowadzenie tak licznej grupy ale także za czujność i gotowość. Zawsze ktoś krążył z wodą dla psiaków, a na mecie był pysznie pachnący grill i ciepła herbata dla człowieków.

IMG_0128

Poznałem tez dwóch kawalerów (niekoniecznie się zaprzyjaźniliśmy), którzy podobnie jak ja strasznie chcieli być na początku całego peletonu :)

IMG_0131

Z dziewczynami mam nadzieję się jeszcze spotkać i pobiegać, bo nasze towarzyszki mają chęci żeby psie sporty uprawiać! Mam nadzieję, że pogoda nie zniechęci was i że na jakiś marsz z truchtaniem się ustawimy :)

IMG_0133

Zbiorowe zdjęcie jak błyskawica udostępniła Ola z ART-dog, zobaczcie grupowe foto TUTAJ, Oli także dziękuję za to zdjęcie:

10833715_868574496508158_670559107_n

Polecam także filmik: