Dziecko, Pieskie życie

dzieci są fajne

Oczywiście te, które się słuchają i nie robią krzywdy.

Bartusia człowieki cały czas uczą, że z pieskami trzeba delikatnie, że można przytulać, ale jak piesek odejdzie to nie można iść za nim, bo psiak też musi odpocząć :)

 

Bartek to zaczepna bestia :)
Nooo i bardzo mnie lubi, cały czas mnie głaskał, śmiał się jak go podgryzałem i tulił się do mnie :)

 

Dzieci muszą wiedzieć też, że nie z każdym psiakiem mogą się bawić. Bartuś cały czas chodził i powtarzał, że „Fado można głaskać ale obcych piesków nie” :)

 

Fajny jest ten miniaturowy człowieczek. No i trzyma jedzenie na wysokości mojego pyszczka :D

 

 

Wy lubicie dzieci? Macie jakieś w domu?

 

 

 

Buziak mokrym nochalem dla wszystkich fajnych miniaturowych człowieków ;)

22 thoughts on “dzieci są fajne

 1. Do mnie tylko czasem przychodzi 8-letnia kuzynka, ale ona już wie, że z Hapsem trzeba delikatnie i najlepiej go nie zaczepiać. ;p
  Dobrze, że rodzice już od małego uczą Bartka. :)

  Pozdrawiamy!

 2. Wielki szacun dla rodziców tego młodego człowieka. Super, że dbają o dobrą edukacje młodego!!
  Niestety nie wszyscy rodzice uczą dzieci jak się zachować :( Wczoraj kiedy jechaliśmy z psami autobusem, wsiadła kobieta z dzieckiem. Chłopiej miał na moje oko ok 6 lat!! Jak zobaczył psy zaczął skakać i piszczeć, później jeszcze użył kilku wulgaryzmów, mało co kobiety nie uderzył… Kwestia wychowania… dobrze, że moje psy są przyzwyczajone do dzieci i do ich dziwnych zachowań, no ale gdyby trafił się inny pies? Spokojny, ale się wystraszył? W autobusie kaganiec i owszem, ale drapnąć może, czy przewrócić, jak się znienacka wystraszy i wyrwie. Oczywiście w takiej sytuacji była by wina psa, nikt nie zwróciłby uwagi na to, ze dziecko z buszu wypuszczone nie potrafi się wśród ludzi zachować, a o towarzystwie zwierząt nie wspomnę.

  1. kobieta najwyraźniej miała problem z nauczeniem szacunku dzieciaka do kogokolwiek, więc nie ma co liczyć że młody będzie umiał obchodzić się z psami :(

   Poruszyłaś ważny temat, co by było gdyby pies popchnął dziecko albo na nie skoczył – Twoja wina! nie dziecka które sprowokowało nie matki, która nie nauczyła, tylko twoja i twojego wystraszonego/ zirytowanego psa :/

 3. Uwielbiam ludzi, którzy tak mądrze podchodzą do tematu psów i dzieci.. I w ogóle do jakiegokolwiek tematu związanego i z psami i z dziećmi :)
  Fado widać, żeś mądry psiur jest, jak potrafisz się tak ładnie z dzieciaczkiem obchodzić.
  U nas Puzak ma jakiś tam kontakt z dziećmi ale nie stały. Na szczęście potrafi się odnaleźć w sytuacji: ostatnio została mu zabrana piłka prosto z paszczy przez może półtora rocznego dzieciaczka :) Z tego zachowania jestem dumna :)

 4. My mamy taką jedną :-)) 7,5 miesięczną.. spoko jest na razie mnie nie goni :-) Ale Pani zapowiada, że trzeba ostrożnie bo ja duża jestem ale jej też zapowiada że wszystkiego ze mną robić nie może :-) Ma być Rodzinnie z pełnym szacunkiem – tak mówią :-)) i ja im wierzę bo jeszcze mnie nie okłamali :-)

 5. Niestety ja też mam złe wspomnienia z dziećmi. Do dziś muszę się siłować z jednym dzieckiem, bo nie rozumie, że pies to nie zabawka. Jest mi przykro, że nie kocha moich psów, a one tak bardzo się starają zachować spokój.

 6. Jak do nas przyjeżdżają małe dzieci to Misia musi być chowana i pilnowana, bo niestety dzieci nikt nie pilnuje ( ! ) i raz chciały Misiuni klamerką do prania oko wyjąć ! Rodzice dziecka stali obok i się patrzyli… dobrze, że z mamą szybko zareagowałyśmy.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *