#ChomikOdkrywca, #zlamatkatrip, Dziecko, podróże, wędrówki, Wrocław

Hydropolis – nauka o wodzie

Weekend we Wrocławiu był pełen wrażeń. Poza Afrykarium we wrocławskim Zoo odwiedziłyśmy także Hydropolis – miejsce, w którym dowiesz się wszystkiego o wodzie.

Niestety ze względu na zimę jaka nas przywitała, nie mogłyśmy zobaczyć drukarki wodnej. W zamian za to na wejściu przywitał nas robot Pepper, wyposażony w zestaw kamer i głośników, czujniki zbliżeniowe i multimedialny tablet. Bezproblemowo prowadzi konwersację, kręci głową, nawiązuje kontakt wzrokowy, a nawet rzuca sucharami ;)

Planeta wody

Pierwszą salą jest pomieszczenie z zawieszoną nad wodą kulą ziemską. Gdy zamknęły się za nami drzwi okazało się, że ściany są 65 metrowym ekranem 360°. Projekcja zabrała nas na wycieczkę w kosmos oraz opowiedziała o tym jak powstała woda.

Możecie również zobaczyć jak sala wygląda – spacer możecie uskutecznić o tutaj [KLIK]

Głębiny

Strefa, w której można spotkać najdziwniejsze stworzenia żyjące w największych głębinach – tam, gdzie nigdy nie dociera światło słoneczne.

Stworzenia jakby wyciągnięte prosto z głowy szaleńca u naszego Chomiczka wzbudziły ciekawość, jednak to zwierz z czymś na kształt macek zainteresował ją najbardziej.

Pomieszczenie to miało również stanowiska z dotykowymi ekranami, na których można było odkrywać wraki statków. Dodatkową atrakcją dla trochę starszych dzieciaków jest batyskaf „Trieste”, który zabiera w podróż do najgłębszego miejsca na ziemi.

Wirtualny spacer możecie uskutecznić tutaj [KLIK]

Ocean życia

W tym pomieszczeniu największe wrażenie robi instalacja przedstawiająca polowanie rekina, żarłacza tygrysiego, na ławicę tuńczyków.

Głównym tematem jest tutaj ewolucja życia, które w wodzie pojawiło się 3,3 miliarda lat temu.

Wirtualny spacer tutaj [KLIK]

Strefa relaksu

Z tego miejsca mogłabym się nie ruszać ;). Z jednej strony piękna, żywa i zielona ściana będąca wizualizacją lasów Amazonii, a z drugiej projekcja morza. Niesamowicie wygodne leżanki były jednym z elementów największego zainteresowania Chomiczka, bo doskonale sprawdziły się jako zjeżdżalnia.

Zresztą zobaczcie sami [KLIK]

Człowiek i woda

Strefa, w której dowiedzieć się można o tym jak bardzo woda jest potrzebna człowiekowi do życia oraz jak ważną rolę pełni w kulturze i religii.

Wirtualny spacer możecie odbyć tutaj [KLIK]

Wystawy czasowe

Jak sama nazwa wskazuje – wystrój w tym miejscu jest zmienny. My trafiliśmy na zjawiska fizyczne oraz malowanie na wodzie ;)

Nasz Chomiczek był zainteresowana ekspozycją „Woda w układzie słonecznym”.

Stan wody

W tym pomieszczeniu spędziłyśmy sporo czasu robiąc dzieciakom zdjęcia. Ogromna witryna z wirującymi płatkami śniegu zrobiła na dziewczynkach wielkie wrażenie. Z fascynacją próbowały przez szybę dotknąć białego puchu.

Oczywiście poza „śniegiem” można było się dowiedzieć jak powstają chmury (czyli jak wygląda obieg wody w naturze), czy też zobaczyć wodę w jej trzech stanach skupienia.

Wirtualny spacer dostępny jest tu [KLIK]

Całe Hydropolis jest większe i ma więcej sekcji, jednak z takimi krasnalami zwiedzanie jest lekkim wyzwaniem i często gonitwą między pomieszczeniami… zwłaszcza jak każda biegła w inną stronę ;)

Jeśli znacie inne interesujące miejsca koniecznie podeślijcie w komentarzu, na maila lub na fb.