Pieskie życie

Big Book Festival

W najbliższy weekend 12-14.06 w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Big Book Festival’u – ta edycja nosi nazwę „Człowiek nie pies i czytać musi!”.

Bohaterami festiwalu będą postaci związane z literaturą oraz psy, towarzyszące im co dzień w czytaniu i pisaniu. Autorzy i dziennikarze wzięli udział w sesji zdjęciowej, zapowiadającej festiwal i dowcipnie zachęcającej do cieszenia się książkami.

BBF2015.Czlowiek nie pies i czytac musi! Katarzyna Bonda i Lukasz.jpg

Podczas Big Book Festival z humorem i dystansem inspirujemy do czytania – mówi Anna Król, pomysłodawczyni festiwalu. – W tym roku nieco przewrotnie opowiadamy o relacjach pisarzy i psów. Oddajemy głos zwierzętom, to one „mówią”, co sądzą o książkach. Ja zawsze czytam z Miszą. Mamy podobny gust. Jestem entuzjastką Iwaszkiewicza – ona pożera go w całości, dosłownie.

W niedzielę, 14 czerwca w samo południe w centrum Warszawy będziemy ustanawiać rekord w liczbie osób i psów czytających razem na wolnym powietrzu. Każdy pies otrzyma numer, a właściciel książkę.

BBF2015.Czlowiek nie pies i czytac musi! Lawus.jpg

Katarzyna Bonda, autorka powieści kryminalnych, niedawno adoptowała ze schroniska przystojnego Łukasza, pisarka Ludwika Włodek właśnie zaprzyjaźnia się ze szczeniakiem o poważnym imieniu Semen, Mariusz Czubaj żyje i pracuje z trójką nieodstępujących go psów: Fago, Lawusiem i Morusem. Na festiwalowych plakatach pojawi się także Anna Janko z Melą, która napisała z nią wszystkie powieści, dziennikarz radiowy Michał Nogaś z ciut zazdrosną o czytanie Toffi oraz Anna Król, dyrektor Big Book Festival z Miszą, która lubi podgryzać domowy księgozbiór.

BBF2015.Czlowiek nie pies i czytac musi! Ludwika Wlodek i Semen.jpg

Program festiwalu możecie zobaczyć TUTAJ – ja z panią wybieramy się w sobotę na 12 – z kim się widzimy? :)

Zdjęcia i informacje pochodzą z materiałów prasowych bigbookfestival.pl