radosna twórczość, W czasie wolnym

Choinkowe ozdoby w wersji DIY

dsc_2700

Zawsze lubiłam ubierać choinkę, ale w tym roku to była wyjątkowa frajda, bo z ciotką Pauliną zrobiłyśmy wszystkie ozdoby własnoręcznie :)

Nawet nasz Chomiczek popełniła jedną z ozdób! Jest najpiękniejsza i wisi na samej górze naszego świątecznego drzewka.

dsc_2704

Drewniany las, a czemu nie?

Na białej podstawce wystarczy rozłożyć białe koraliki lub łańcuch jako coś imitującego śnieg. Choinki i renifery ja kupiłam wycięte na allego i pomalowałam farbkami akrylowymi – całość kosztowała kilka złotych a wygląda super.

Te drewniane elementy można też przewiązać tasiemką lub żyłką i użyć jako ozdoby choinkowej.

TIP:
Przy kotach nie radzę stosować luźno leżących koralików ani elementów, które sierściuch może o 4 nad ranem wygrzebać i zacząć się nimi bawić.

dsc_2708

Krasnoludek na gałązce

Takie cuda to tylko od Pauliny :) Kapelusz uszyty z filcu, „ciałko” z szyszki, a nos ukulany z filcu. To wcale nie jest takie proste! :)

dsc_2712

Szyszki na wiele sposobów:

  • wersja z zielonym – sztuczną zieloną gałązkę należy przyczepić szpilką z dużą główką

dsc_2719

  • szyszunia z brokatem – szyszkę należy posmarować klejem „magic” i obtoczyć w brokacie. Takie proste a tak ładnie wygląda na choince :)

dsc_2726

Żołędzie

Pomalowane na złoto i srebro przewiązane sznurkiem i zawieszone na gałązce wyglądają uroczo. Należy pamiętać o przyklejeniu kapelusika, bo ozdoba może się nam rozpaść.

dsc_2721

Dzwoniąca choinka

Nie wiem czy ozdoby z dzwoneczkami sprawiają większą radość dziecku czy mruczydłom :) Same w sobie są banalnie proste do zrobienia. Drut owinięty pogniecionym papierem śniadaniowym i uformowany w dowolny kształt, do niego można przyczepić dowolne ozdoby – dzwoneczki, sztuczną jarzębinę, wstążeczki, czy małe szyszki.