Pieskie życie

dlaczego pies szczeka

naoglądaliśmy się ostatnio infografik.. poszukaliśmy szablonów i kształtów do ‚fotoszopa’.. inspirowani obrazkami ze strony infografiki (częściowo zapożyczyliśmy pomysł z jednej anglojęzycznej) .. zmontowaliśmy.. znaczy się pani montowała a ja pilnowałem :)

Czekamy na sugestie i uwagi :)
dopiero się uczymy jak się tworzy infografiki więc baaaardzo liczymy na słowo krytyki

10 thoughts on “dlaczego pies szczeka

 1. W tym samym języku. :) Psy rozumieją nasze komendy, ponieważ je tego nauczyliśmy, rzecz jasna – bez znaczenia język. :) Pierwsza rzecz, to sygnały – psy uczą się sygnałów („siad” nic dla nich nie znaczy, tylko nasza pozycja, ruch ręką). Gdy skojarzą ruch, wtem automatycznie słowo, ponieważ jest wymawiane w tym samym czasie co podnoszenie ręki (pies siada na unoszoną rękę, ponieważ mamy smakołyk, a ręka nad głową nakłania psa do wygodniejszej dla niego pozycji). Odstawiamy ruch, ale pies kojarzy sygnał, bo został tego nauczony – oczywiście piszę o „szkoleniu pozytywnym”! Dlatego też dobrą rzeczą jest najpierw ruch – później słowo.
  Mam nadzieje, że pomogłam i rozumiecie!
  Czy mogę udostępnić obrazek na swoim blogu, oczywiście podpiszę?
  Pozdrawiam cieplutko.

 2. Natalio .. ciekawe spostrzeżenie :)
  psy szczekają wszystkie w jednym języku (chyba?), ciekawe jak to jest że w każdym języku komendy brzmią inaczej – inny akcetnt, twardość wymawiania, a jednak psiak zrozumie o co chodzi .. czas na rozmowę z psim psychologiem :) dziękuję za podsunięcie tematu :)

 3. Ciekawe to!! Ja wogóle jestem pełna podziwu, że pies rozumie po polsku, niemiecku chińsku czy arabsku … Jakoś tego nie pojmuje, że mówimy SIAD w każdym języku świata i pies również to rozumie… No ale jak z ludźmi tak i psami uczą się od „małego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *