radosna twórczość

Ja, Frelka – czyli zmiany, zmiany, zmiany :)

Czytelnicy moi mili, dziękuję, że z nami jesteście od lat kilku :)

Jak wiecie dużo u nas się dzieje bo Chomiczek jest coraz bardziej aktywna i zaczyna ciągać za kudłate ogony. Tematów coraz więcej i to niekoniecznie psich tak więc rozszerzamy tematykę bloga o posty ciut bardziej dzieciowe, będą też kulinaria dla człowieków, trochę więcej z naszego życia w tym nasze małe majsterkowanie.

Autorów bloga będzie od teraz troje:

fado
Fado – w dalszym ciągu będzie dzielnie relacjonował swoje psie przygody z człowiekami i będzie poruszał wszelkie zwierzakowe tematy, które nadal będą przeważać na blogu,
iwona
Iwona – opisywać będzie wspólne wojaże, chwalić się będzie swoimi DIY i oczywiście do niej należeć będzie dział „sport i zdrowie”,
krzysiek

Krzysiek – nasza blogowa szara eminencja, dzięki niemu wszystko na blogu działa jak powinno, a w tekstach jest odpowiednia ilość przecinków :) Czasami gościnnie się pojawi pisząc o rodzicielstwie z punktu widzenia ojca lub skrobnie coś o filmie lub książce.

 

„Frelka, tako szwarno i gryfno treficie w cugu, na drodze, w bance i w doma. Frelka wyróżnio sie tym od inkszej płci piyknyj, że je frelkom.”

 gryfnie.com

Nowe logo i już na dniach nowa domena www.frelka.pl, która nawiązuje do mojego pochodzenia oraz miłości do Śląska.
frelka
Pewne elementy powyższego loga mają specjalne znaczenie:

Dlaczego te listki są takie wyjątkowe? Nie tylko nowa nazwa nawiązuje do śląskiej gwary i kultury. W kupli czyli godle górniczym poza pyrlikiem (kilofem) i żelazkiem, a raczej żeloskiem (młotem) znajdziecie dokładnie ten sam motyw roślinny, są to liście dębowe wawrzynowe. Jest to bezpośrednie nawiązanie do Śląska, tego czarnym złotem płynącego.
ogon
Oczywiście rudy psi ogon :) nie mogło zabraknąć zwierzęcego elementu!
zielony
Kolor zielony też nie znalazł się tutaj przypadkowo. Barwy górnicze to czerń i zieleń. Pierwsza jest symbolem podziemnych ciemności, a druga górniczych tęsknot za zielenią lasów i pól w czasie pracy pod ziemią.
kwiatki
Kwiaty i motywy florystyczne to mój mały bzik :) uwielbiam rośliny o czym już niedługo będziecie mogli się przekonać w najnowszych wpisach.

„Jak się godo, że mosz swoja frelka to tak, jak by się godało mosz swoja dziewczyna, swoja libsta. Do frelki nojbardzij pasuje karlus.”

gryfnie.com

W tym miejscu chciałam podziękować Piotrowi Uzdowskiemu za przepiękne logo!

Piotr czyta w myślach i w niesamowity sposób łączy swój talent, wiedzę i umiejętności, aby z zebranych strzępków informacji stworzyć takie cudo jak logo Ja, Frelka!

„Kożdo frelka jest dziołchom, ale niy kożdo dziołcha jest frelką. Frelka to je zdrobniyni łod freli.”

gryfnie.com

Z wielką dumą i radością chwalę się tymi nowościami blogowymi, jakbym to powiedziała w gwarze śląskiej: aszę się :)

Siednijcie se wygodnie a jo wam narychtuje tyju albo kawy i poklachamy po noszymu :)