Pieskie życie

latające psy

W sobotę pani była na zdjęciach w schronisku w Korabiewicach, można je zobaczyć w galerii na FB:
Za to w niedzielę oglądała zawody latających psów!
Dla mnie kosmos, że tak wysoko można skakać :)
W weekend 1-2.09.2012 odbył się Finał sezonu 2012 Pucharu Dog Chow.
Fotorelacja poniżej :)

Konkurencja polegająca na łapaniu frisbee, boisko podzielone na 4 strefy, za każdą strefę są dodatkowe punkty. Oceniana jest nie tylko odległość, ale także to czy pies złapał dysk w powietrzu. Max. ilość pkt. do zdobycia: 25.

Był także pokaz zaganiania owiec, perfekcyjnie wykonany przez psy rasy border collie. Niesamowite jak psy reagowały na pogwizdywania trenera i jak mocno były skupione na stadzie.

Najefektowniejszą konkurencją był taniec z psem :)
Oceniane są: synchronizacja psa i przewodnika, pewność chwytu dysku przez psa, to czy przewodnik ma zawsze pod ręką dysk, to czy pies oddaje dysk czy zostawia go lub gubi, współpraca zespołu oraz układ jako całość – dlatego skakały nie tylko psy, ale i ludzie wykonywali cudaczne figury :)

Super pokaz zaprezentowała także dziewczyna na wózku, w żaden sposób nie ustępowała swoim chodzącym kolegom. Piękna współpraca psa i człowieka :)

Kolejną konkurencją były „rzutki”.
Trener musiał tak rzucić dysk, żeby psiak złapał go nad wymalowaną na trawie tarczą. Punkty przyznawane były w momencie gdy obie przednie łapy dotknęły pola – punktacja odpowiednio: 10,30,50 i 100 pkt.

Jak widać nie tylko border collie startowały w zawodach, bo zdarzały się także psy innych ras, jak owczarek szkocki collie, bokser oraz cudowne kundelki.