Gdzie na spacer, Pieskie życie, psolubne miejsca, wędrówki

Narew – doskonałe miejsce na spacer

Brzeg rzeki Narew zdecydowanie może dołączyć do listy cudownych miejsc na spacer :)

Trafiliśmy tutaj całkowitym przypadkiem i zauroczyły nas okolice.

Za każdym razem, gdy odkrywamy nowe urocze miejscówki jaramy się nimi na maxa :) Tak też było i tym razem.

Polska Amazonka

Tak nazywana jest ta rzeka ponieważ płynie wieloma rozgałęziającymi się i łączącymi się korytami – jest to rzeka anastomizująca. Podobnie jak Kongo i Amazonka.

Jedna z najdłuższych rzek Polski

Ma aż 484 km długości, z tego 448 km w Polsce. Swoje źródła ma na Białorusi w uroczysku Orłowo we wschodniej części Puszczy Białowieskiej. Jej nazwa pochodzi od słowa „nur” wywodzącym się z języka praindoeuropejskiego a oznaczającego wodę lub rzekę. Do Polski wpływa w rejonie Siemianówki.

Miejsce na zadumę

Czasami oglądam te wszystkie egzotyczne zdjęcia, albo mroźne skandynawskie krajobrazy i tak sobie myślę, że też chciałabym się tam wybrać. A potem przychodzi weekend i całym stadkiem ruszamy na długi spacer w las i dochodzę do wniosku, że teraz jest mi dobrze. Dziś, w tym momencie życia i w tej konkretnej chwili. I nie zamieniłabym moich leśnych spacerów na nic innego <3

Nawet jeśli gdzieś sobie podróżujemy, to najlepiej się nam odpoczywa powoli snując się leśnymi ścieżkami. Szukamy wydeptanych przez dzikie kopytka dróżek i kroczymy ich śladem szukając tego, co chowa się za drzewami.

Okolice Narwii zaskoczyły nas różnorodnością terenów spacerowych. Z jednej strony rzeka, ze swoim poskręcanym korytem i szuwarami wzdłuż brzegu. Z drugiej strony piękny las, który nawet w lutym jest zielony i pełen życia <3

Jak dojechać?

Poniżej na mapie znajdziecie lokalizację. Kierować należy się na rezerwat przyrody Stawinoga.

W bliskiej okolicy nie zarejestrowałam żadnego przystanku komunikacji miejskiej.

Najwygodniej dojechać samochodem, lub rowerem :)