Gdzie na spacer, z psem po warszawie

Kampinos

IMG_4361

Wiosna zagościła już chyba na dobre więc w każdy możliwy weekend spacerujemy z człowiekami po różnych lokacjach. ostatnio chcieliśmy pospacerować po Kampinowskim Parku Krajobrazowym. Niestety natknęliśmy się na tabliczkę z zakazem wejścia z psem. Smutne że takie zakazy funkcjonują w wielu miejscach, ale też nie raz sami psiarze robią wszystko coby dawać powody utrzymywania takich zakazów.IMG_4373

No ale człowieki nie zrażone sytuacją odjechały ok 4 km od wejścia do Kampinosu i znalazły super miejsce na swobodny spacer :)

IMG_4377

Miałem możliwość pogalopować i pogryźć patyki :)IMG_4406 IMG_4418 IMG_4444 IMG_4451

Uśmiech poproszę! :)IMG_4463

9 thoughts on “Kampinos

 1. http://kampinoski-pn.gov.pl/content/view/61/83/ do Kampinosu mozna wejść z psem na smyczy. Zakaz jest tylko w niektorych miejscach, ale tam zwykle nie można wejść w ogole bo jest tam calkowity zakaz nawet dla ludzi. Informacja jest w punkcie 7k regulaminu Kampinosu. Byc moze trawiliście akurat na takie miejsce z zakazem, ale ich jest stosunkowo mało i sa zwykle w srodku puszczy.

 2. To jest dziwna sprawa z tymi psami w Puszczy Kampinoskiej. Poniżej link do regulaminu, według którego można wchodzić w niektórych obszarach. Ale których? Tego nie wiemy:

  http://kampinoski-pn.gov.pl/content/view/61/83/

  „Podróże z psem” kiedyś pisały, że można po Kampinosie chodzić z psem, bez żadnych zastrzeżeń oprócz smyczy:
  http://www.podrozezpsem.pl/2013/07/pies-w-parku-narodowym.html

  Ale tabliczki z przekreślonym psem faktycznie są. Więc nie wiem o co chodzi.

  1. Jest to niejasne, jak zresztą bardzo wiele rzeczy w tego typu regulaminach. Z tego co pamiętam, większośc obszarów gdzie z psem nie można wijśc z Puszczy jest oznaczona na szlaku, bo najczęsciej są to tylko fragmenty parku. Do wyprawy do puszczy warto przygotować się wcześniej, mieć mapę i prześledzić szlaki, bo wiel;e takich niedostepnych obszarów można najzwyczajniej obejść. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *