#ChomikOdkrywca, #zlamatkatrip, podróże, Śląsk

Minizoo w Zabrzu – atrakcja dla dzieci

W tych pokręconych czasach znalezienie rozrywki dla dziecka jest okrutnie trudne. Właśnie w tym momencie na pomoc przychodzą niewielkie, ale puchate atrakcje, jak ta w Zabrzu: mini zoo w Makoszowach. Jest to niewielki, prywatny obiekt z fajnymi i przyjaznymi zwierzętami.

Lokalizacja

Animal World znajduje się w Zabrzu Makoszowach na ul. Karola Niedoby 11. Na miejscu jest darmowy parking. W pobliżu (na ul. sejmowej) znajduje się przystanek autobusu 111, a kawałeczek dalej, na ul. Legnickiej, jest przystanek linii 47.

Jakie zwierzęta można pokiziać?

Na terenie minizoo spotkać, kiziać, karmić można puchate króliczki, ciekawskiego osiołka, boskie alpaki, owieczki czy młode danielki (te ostatnie były raczej z tych wycofanych, ale marchewką dały się nakarmić.

Jednym z głośniejszych i niesamowicie lubiącym głaskanie mieszkańcem był osiołek. Chwycił mnie za serducho swoim nawoływaniem :) No i alpaki <3 moja miłość! Opiekunka z wielką czułością opowiadała nam o wszystkich zwierzakach. Dowiedziałam się też, że alpakom trzeba „przycinać” zęby – naturalnie nie są one w stanie ich zetrzeć i finalnie mogą im one nawet popękać.

This slideshow requires JavaScript.

Z pierzastych mieszkańców, już mniej przytulastych, dzieciaki mogą podziwiać całkiem pokaźnych rozmiarów gołębie, kaczki, gęsi i indora :)

Pełne zestawienie zwierząt znajdziecie na stronie Animal World.

This slideshow requires JavaScript.

Ze względu na obostrzenia na wizytę trzeba się zapisać pod numerem telefonu 502 611 210.

Godziny otwarcia:
od Wtorku do piątku od 12:00 do 16:00
w Sobotę i niedzielę od godz 10:00 do 16:00

Koszt biletów:
Dzieci do lat 3 gratis
Dzieci do 12 roku 10 zł
Emeryci i renciści 10zł
Osoba dorosła 15 zł
osoby w dniu urodzin 1 zł (po okazanie dokumentu tożsamości)

Jedzenie dla ptaków 3 zł
Jedzenie dla innych zwierząt 5 zł

Na miejscu można zorganizować urodziny z wieloma atrakcjami, lub wziąć udział w warsztatach zarówno dla najmłodszych jak i kulinarnych :)

Dodatkowo w ofercie znajdziecie również warsztaty z opieki nad zwierzętami! Myślę, że następnym razem spróbujemy się na takie spotkanie zapisać.

Szczegóły oferty znajdziecie na stronie internetowej.

Zapraszam Was także na sociale tego puchatego miejsca:
Facebook
Instagram