Pieskie życie, Pomoc

Podsumowanie psiej gry miejskiej!

Psia Dolina 2013 za nami!

92 osoby i 74 psy w psiej grze miejskiej, 1639 zł i 72 gr zebrane dla schroniska w Józefowie, pół tysiąca rozdanych próbek karmy Dog Chow i ponad 70 osób na szkółce frisbee, 34 kompleksowo zbadane psy w namiocie Bayera, 30 psich sportowców, którzy zaprezentowali się na torze agility – to w sumie daje sześć godzin wspaniałej, wspólnej zabawy.

 

 

 

Marzenie o psim pikniku zrodziło się w naszych głowach jeszcze jesienią ubiegłego roku. Z tego marzenia i pomysłu powstała grupa DogBlog, po drodze były dwa charytatywne kiermasze rękodzieła zrealizowanie wspólnie ze Służewskim Domem Kultury i wreszcie – Psia Dolina czyli piknik dla psów i ludzi.

 

 

 

 

Cel: zaktywizować warszawskich psiarzy i przy okazji pomóc zwierzakom w potrzebie. Na Psiej Dolinie pomagaliśmy Schronisku dla Zwierząt w Józefowie, a wspomagali nas wolontariusze ze stowarzyszenia Kundellos.

 

 

 

 

Nie tylko puszki na datki zapełniały się w błyskawicznym tempie, także nasz namiot pęczniał z godziny na godzinę dzięki darom, które przynosili uczestnicy pikniku.

Główną atrakcją imprezy była oczywiście psia gra miejska. 60 drużyn psio-ludzkich wyruszyło na trasę z mapą i kartą gry aby wykonać 12 zadań. Trzeba było m.in. znaleźć czterolistną koniczynę (dla ułatwienia rozrzuciliśmy trochę papierowych tego ranka na Służewie;)), dowiedzieć się, co trzyma w pysku pies na murze klasztoru Dominikanów, wymyślić hasło promujące adopcje psiaków (w tym zadaniu wspomagała nas dzielna wolontariuszka Kundellosa), czy pokonać tunel – oczywiście musiała to zrobić cała drużyna, a więc i psy, i ludzie (nad wykonaniem zadania czuwali eksperci z Centrum Edukacji Kynologicznej ZUZIK).

 

 

 

 

 

 

 

Aby wziąć udział w grze, trzeba było wspomóc schronisko. A dzięki naszym Sponsorom – wszyscy otrzymali prezenty i nagrody.

Większość zespołów bezbłędnie wykonała wszystkie zadania, ale tylko jednemu udało się zrobić coś naprawdę wyjątkowego – znaleźć żywą, czterolistna koniczynę. Tym samym Agnieszka Smakosz i jej psi superbohater Kostek otrzymali jedną z trzech nagród głównych ufundowanych przez producenta marki Dog Chow.

 

Pozostałe nagrody rozlosowaliśmy wśród uczestników – i tu jeszcze raz ukłony dla naszych Sponsorów, bo dzięki nim, każdy został obdarowany.

Oczywiście Psia Dolina to nie tylko gra miejska. Przez cały dzień w służewskim amfiteatrze działo się bardzo wiele. Na stoisku Sponsora Głównego Psiej Doliny – czyli producenta marki Dog Chow, można było skorzystać z bezpłatnej porady dietetyka, dostać próbkę karmy w prezencie i przede wszystkim – wziąć udział w szkółce frisbee prowadzonej przez niesamowitą Justynę Kułakowską.

 

 

 

W namiocie Sponsora Strategicznego imprezy – firmy Bayer – przez cały dzień dyżurował weterynarz. Chętnych na bezpłatną poradę nie brakowało. Przed namiotem cały czas była kolejka.
Porad dotyczących wychowania psa udzielali z kolei eksperci z Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik.
Prawdziwym hitem tego dnia był tor agility i pokazy zorganizowane przez klub agility Cavano. Można było nie tylko kibicować – najmłodsi mieli okazję spróbować swoich sił na torze z wybranymi przez siebie pieskami trenującymi w klubie.

 

 

 

 

 

Gwarno było na kiermaszu psich rozmaitości. Można było kupić ręcznie szyte smycze i obroże od Pawsitive Dog Design, ręcznie szyte maskotki od Docia Creative, malowane w psy koszulki od Dominiki Zazulińskiej, książki wydawnictwa Barbelo, pyszne psie ciacha z Psiastkarni Pookie’s Cookies i glamróżki od Loli Santoro. O to, żeby na Psiej Dolinie nikt nie był głodny zadbała Spółdzielnia Społeczna Stary Mokotów, która serwowała pyszne wegetariańskie jedzonko. Przez cały dzień oblegane było stoisko Taidy Tarabuły, fotografki zwierząt, która tego dnia robiła wszystkim chętnym psiakom minisesje. Wszystkie pieniądze, które zebrała (ponad 500 zł!) przekazała dla schroniska w Józefowie.

 

 

 

 

 

Na koniec podziękowania. Przede wszystkim dla Was, że byliście. Dla współorganizatora – Służewskiego Domu Kultury i pani dyrektor Ewy Willmann za ogromne wsparcie i pomoc. Dla Spółdzielni Mieszkaniowej Służew nad Dolinką za udostępnienie amfiteatru i wspaniałą ekipę techniczną. Dla Sponsora Głównego – producenta marki Dog Chow – za zaufanie i wspaniałe nagrody w psiej grze miejskiej. Dla Sponsora Strategicznego – firmy Bayer – za bezpłatne badanie psów podczas pikniku. Dla pozostałych sponsorów – firm Botaniqa, Pawsitive Dog Design i BioSante Veterinary Solutions. Dla klubu agility Cavano. Dla wolontariuszy Kundellosa. Dla Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik. Dla Taidy Tarabuły i dla wszystkich, którzy włożyli w Psią Doline swoje zaangażowanie. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym pikniku!

Grupa DogBlog