Pieskie życie, psolubne miejsca

#piesosfera – ale się działo!

I już po spotkani psiarskich ze stolicy! Kochani, dzięki że byliście!

Na pierwsze spotkanie piesosfery przybyło blisko 30 psiaków i 40 człowieków! – jesteście niesamowici. Jako współorganizatorzy byliśmy ogromnie zaskoczeni frekwencją, choć pogoda bardzo sprzyjała spacerom i integracji psio-ludzkiej.

Serdecznie dziękujemy sponsorom i prelegentom:

Bardzo dziękujemy także obsłudze i właścicielowi pubu Łysy Pingwin – bardziej psolubnego miejsca ze świecą szukać :)

piesosfera_ulotka

W rozmowach z Wami otrzymaliśmy wiele pozytywnych emocji, a widząc zadowolone ogony i uśmiechniętych człowieków szybko doszliśmy do wniosku, że  warto organizować takie spotkania. Jeżeli warunki pozwolą to może i w innych miastach Polski uda się organizować psio-blogowe spotkania – choć w stolicy zdecydowana większość uczestników nie była bloggerami :)

Zaproszeń do innych miast zdecydowanie nie brakuje co widać na profilu np. Animibox’a.

IMG_5193

Przekrój rasowy i wiekowy psiaków był ogromny! Od szczeniaczków 3-4 miesięcznych po nastoletnie psiaki, które wcale nie odstawały energią od reszty stada. Świetnym przykładem był Chrupek, który zaskoczył swoich człowieków chęcią do zabawy i integracją z innymi psiakami, aż serducho rosło :)

Podrzucę Wam przy okazji link do bloga Izy – co prawda psi nie jest, ale smakowitości taki ogrom, że nie można nie zajrzeć KLIK

IMG_5200

Ja spotkałem kumpla Elvisa, który od niedawna prowadzi bloga psimzdaniem.pl i kilka osób wzięło nas za braci.IMG_5201

IMG_5218

Najliczniejsze stado psio-ludzkie jakie widzieliśmy: dwa człowieki i siedem [7] psów! Hania się nie chwaliła ale udało nam się wyniuchać, że prowadzi bloga oraz udostępniła na swoim kanale na YT filmiki ze spaceru.IMG_5235

IMG_5246

Widzieliśmy sporo fotografujących, linki będą wrzucane na stronę wydarzenia TUTAJ

IMG_5277

Helcia! czy ty widzisz co się wyrabiało? Uszy Zmorki stały się obiektem zainteresowania twojego człowieka :)IMG_5291

IMG_5304

IMG_5310

IMG_5313

Przecudnej urody koleżanka blogerka Flicka również z nami spacerowała, choć w pewnym momencie chyba wzięła całe wydarzenie za zawody dogtrekkingowe, bo próbowała wyprzedzić cały orszak  :)

IMG_5316

IMG_5335

IMG_5339

IMG_5341 IMG_5342  IMG_5355

 Była także bloggerka seniorka Nuciejka. Dziewczyna dzielnie spacerowała z nami wzdłuż Wisły. Zapraszam na bloga Nuci oraz jej pani.

Ze względu na wiek niektórych psiaków trasa była dość krótka (i  nie chodzi mi tylko o starsze psiaki, ale także o maluchy oraz trójnogą Alphę).IMG_5375

Się nam wycieczka rozciągnęła więc ganialiśmy z panią coby kierować ludzi.

IMG_5377

Poza samym spacerem były także konkursy: pies w kąpieli, historia twojego psa, oraz konkurs niespodzianka – na posłuszeństwo :)

IMG_5403

Razem z przezswiatzlabradorem.pl nagrodziliśmy Karolinę, szczęśliwą posiadaczkę dwóch futer specjalnej troski (jak sama je określa). Jakiś czas temu miałem okazję poznać obie dziewczyny i przyznam, że trójnoga Alpha (owcz. Collie) skradła kawałek mojego serducha, za to Pestka mi na to nie pozwoliła :) – słowem wyjaśnienia, Pestka to nieduża kudłata sunia, która urodziła się bez oczu i strasznie mnie obszczekała.

Konkurs na posłuszeństwo był sporym wyzwaniem zważywszy na ilość psów, ludzi i ogrom emocji. Jednak udało się wyłonić zwycięską trójkę, która otrzymała nagrody od naszych sponsorów :)

IMG_5408

Oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęcia grupowego!IMG_5437

IMG_5445

Z parku ruszyliśmy całym stadem do Łysego Pingwina świetnego psolubnego pubu z bardzo smacznym żarciem dla człowieków i zawsze świeżą wodą dla psiaków.IMG_5459

W Pingwinie przyszedł czas na oficjalną część naszego spotkania, poza powitaniem oraz rozdaniem nagród i upominków były także prelekcje:

Dietetyka – Karoliny, która powiedziała o otyłości u psów, jak czytać etykiety karm oraz o prawidłowej diecie.

Piotra, który radził jak przygotować się na przybycie drugiego zwierza w domu.

Po nim natomiast na pytania uczestników o pielęgnacji psów odpowiadały Iwona oraz Agnieszka.IMG_5460

Heban ze swoimi człowiekami także się pojawił :) nawet zrobił sobie superową fotę KLIKIMG_5461

IMG_5466

IMG_5468

IMG_5473

IMG_5479

Na pewno będą kolejne piesosfery z lokalami przygotowanymi na tak liczne towarzystwo. Myślimy także nad bardziej tematycznymi spotkaniami w mniejszym gronie.

Macie propozycje?  piszcie w komentarzach, każda Wasza uwaga jest dla nas cenna :)IMG_5488

Linki do zdjęć i relacji, których nie wypisaliśmy w całym wpisie: