Pieskie życie

Psie sławy cz. I

Natchniony wątkiem o Szariku zagłębiłem się w temat psich gwiazd, zarówno tych filmowych jak i animowanych.

Oto moi faworyci (kolejność całkowicie przypadkowa):

Komisarz Rex
Po obejrzeniu kilku odcinków zrozumiałem fascynację człowieków Niemcami .. :)

Austriacko-niemiecko-włoski telewizyjny serial kryminalny emitowany od 1994 roku. Fabuła serialu opowiada przygody tytułowego psa – owczarka niemieckiego Rexa, pracownika wiedeńskiej policji. Serial rozpoczyna się w momencie, gdy pierwszy właściciel Rexa traci życie w wyniku strzelaniny w centrum handlowym. Po pewnym czasie zyskuje nowego opiekuna, młodego policjanta Richarda Mosera.
Reksio
No ten to jest łebski psiak :)
Polski serial animowany produkowany w latach 1967-1990 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej opowiadający o przygodach tytułowego psa Reksia oraz jego przyjaciół – kur, koguta, kotów, innych psów oraz jego właścicieli. W każdym odcinku pies przeżywa przygody związane z tym, kim chce zostać lub z jakim zwierzęciem (głównie ptakami), porą roku lub rzeczą ma do czynienia. Serial wraz z postacią został stworzony przez jednego z reżyserów i scenarzystów – Lechosława Marszałka w roku 1967.
Pluto
heh z niego to ciapa jest, a jednak i tak zawsze wyjdzie na swoje :P
aaa i co najważniejsze .. jest KUNDELKIEM! :)
Fikcyjna postać występująca w filmach animowanych i komiksach, stworzona w studiu Walta Disneya. Żółty pies z czarnymi uszami i zieloną obrożą na szyi, towarzyszący Myszce Miki w jej filmowych i komiksowych przygodach. Jako imiennik planety karłowatej Pluton, pojawił się kilka miesięcy po jej odkryciu. Wierny swojemu panu, mający jednak niebywały talent do wpadania w tarapaty. Kochliwy, wrażliwy, zazwyczaj tchórz, jednak w decydujących momentach bohater, jakich mało. Ma więcej szczęścia niż rozumu. Niektóre kreskówki sugerują, że Pluto jest owczarkiem, co jednak nie jest prawdą, ponieważ Pluto to typowy mieszaniec.
Pies Pankracy
Postać wręcz historyczna .. pojawiła się tak dawno temu że moje człowieki ledwo pamiętają..
Piątek z Pankracym – program telewizyjny dla dzieci emitowany od marca 1978 do roku 1990, w piątki, około 16:40, w programie pierwszym telewizji polskiej. Prowadzącym był najpierw Zygmunt Kęstowicz, później Tadeusz Chudecki i jako ostatni Artur Barciś (wtedy program ukazywał się pod tytułem Okienko Pankracego). Scenariusze pisał Maciej Zimiński. Pankracy był lalką imitującą psa, animowaną przez Huberta Antoszewskiego.
Refren piosenki „Cztery łapy”:
Łapy, łapy, cztery łapy
A na łapach pies kudłaty.
Kto dogoni psa, kto dogoni psa
Może Ty, może Ty, może jednak ja.
Lassie
zakochałem się .. ta gracja .. ten urok .. a potem Pani powiedziała, że to psy grały rolę Lessie.. prawie mi serce pękło..
Postać została stworzona przez amerykańskiego pisarza Erica Knighta, który opisał jej przygody w powieści Lassie, wróć!.
Lassie jest psem należącym do ubogiej rodziny górniczej. Kiedy ojciec traci pracę i sytuacja materialna rodziny się pogarsza, suka, mimo protestów małego chłopca Joe, zostaje sprzedana i wywieziona do nowego pana, który mieszka w górach, kilkaset kilometrów od poprzedniego domu Lassie. Suka jednak już wkrótce ucieka i podejmuje się mozolnej drogi do domu.
Pierwszy z filmów o Lassie ukazał się w 1943 roku i od tamtej pory nakręcono kilkanaście filmów z jej udziałem. Problemem był fakt, iż pierwsza suka, odgrywająca tę rolę, miała charakterystyczną białą łatę na czole, przez co ciężko było znaleźć psa, który by ją przypominał. Zazwyczaj zaradzano temu domalowując białą plamę na czole psów.
Cywil
No i kolejny Niemiec .. ale przyznać muszę, że podobnie jak Rex czy Szarik zrobił na mnie wrażenie ;)
Przygody psa Cywila – polski serial telewizyjny z 1970.
Fabuła toczy się wokół losów nadmiarowego szczeniaka rasy owczarek niemiecki, podopiecznego sierżanta Walczaka – milicjanta z oddziału zajmującego się tresurą i wykorzystaniem specjalnie szkolonych psów milicyjnych. Pierwotnie pies zostaje przeznaczony do uśpienia, po czym skierowany do domu dziecka jako pupil dla dzieci, skąd jednak ucieka i powraca do milicynego ośrodka szkolenia psów. Każdy z odcinków prezentuje ubraną w lekko sensacyjną otoczkę metodę wykorzystania psów w pracy milicji. Odcinków powstało siedem, wszystkie pod reżyserią Krzysztofa Szmagiera.
Beethoven
Takiego zniszczenie nawet ja nie byłbym w stanie zrobić .. ale z taką paszczą to się nie ma co dziwić :P
Beethoven – bernardyn z filmu komediowego z 1992 roku. Historia Beethovena zaczyna się, gdy był jeszcze szczeniakiem przeznaczonym na sprzedaż w sklepie zoologicznym. Pewnej nocy dwóch złodziei włamało się do sklepu i ukradło kilka psów, w tym Beethovena i jego małego przyjaciela Mitcha.
Na razie to tyle .. jeszcze będę pisał o moich filmowych i animowanych idolach :)
muszę się doedukować :)
[mądre opisy zapożyczone z wikipedii]