Uncategorized

Psie sławy cz. II

Już kiedyś był post o psich sławach, a dziś jest jego kontynuacja.. choć tym razem będzie bardziej o psach które popadły w niesławę..

Tym razem nie będzie o bajkowych psiakach, ale o tych straszniejszych, z książek dla dorosłych a nie z bajek dla dzieci.

Cujo


Miejscem akcji filmu jest niewielkie amerykańskie miasteczko Castle Rock, w którym czas płynie powoli, zaś mieszkańcy wiodą spokojne życie. Wszystko się zmienia, gdy Cujo, pies rodziny Camberów, podczas jednej ze swoich przechadzek zostaje ukąszony przez nietoperza zarażonego wścieklizną. Od tej pory spokojny bernardyn, lubiany dotąd głównie przez dzieci, zmienia się nie do poznania w śmiercionośną maszynę, która swoją agresję przelewa na okolicznych mieszkańców.

Pies Baskerville’ów

Fragment książki opisujący tytułowego psa Baskerville’ów:

Był to pies – pies czarny jak węgiel, olbrzymi – taki, jakiego dotąd nie widziały oczy żadnego śmiertelnika. Z jego otwartej paszczy buchał ogień, ślepia żarzyły się jak węgle, a po całym jego ciele pełzały migotliwe płomyki. Nigdy nawet w majaczeniach chorego umysłu nie mogło powstać nic równie dzikiego, przerażającego, szatańskiego, jak ten czarny potwór, który padł na nas z tumanów mgły.

Max

Reporterka Lori Tanner (Ally Sheedy) zbiera materiały do programu o zwierzętach laboratoryjnych. Nieoczekiwanie ginie bez śladu jej konsultant. Zaintrygowana tym faktem Lori włamuje się do ośrodka, aby na miejscu zbadać interesującą ją kwestię. Podczas realizacji tego przedsięwzięcia uwalnia psa, Maxa. Od tej chwili Max nie odstępuje jej nawet na krok. Przywiązanie zwierzęcia sprawia Lori radość, ale dziennikarka nie wie, że pozbawieni etyki i moralności naukowcy wszczepili psu mordercze geny. W otoczeniu kobiety pojawiają się wkrótce tajemnicze zabójstwa. Policja prowadzi śledztwo, ale bez rezultatów. Jakie mordercze siły drzemią w tym psie, wie tylko doktor Jarret. Naukowiec prowadzi jednak własną grę i z zimną krwią ryzykuje ludzkie życie.
Jakie znacie inne straszniste psy z filmów lub książek?