Pomoc

Kim jest dla ciebie twój Pies?

Każdy długi weekend, lub sezon związany z urlopami człowiekowymi niestety nierozerwalnie wiąże się z setkami psów porzucanych w lasach, na ulicach, wyrzucanych z samochodów, a w najlepszym wypadku zostawianych w schroniskach :(

Doskonale wiem, że jest też wiele kochających psy człowieków! Wiele psiaków dostaje kolejną szansę i znajdują kochające domy.
Zróbmy coś wspólnie aby chociaż spróbować temu zapobiegać, żeby ludzie byli bardziej świadomi tego jak wielki skarb posiadają w postaci tego niepozornego pieska, który stuka pazurkami o podłogę!
Chcesz się przyłączyć?
 1. na kartce napisz kim dla Ciebie jest Twój Pies
 2. trzymaj kartkę w rękach i zrób sobie zdjęcie – najlepiej ze swoim psem :) (minimalna wielkość 1024 px na dłuższym boku)
 3. wyślij zdjęcie na adres: psiewedrowki@gmail.com
Zdjęcia możecie wysyłać do 29.06!
Jeżeli chociaż jedna osoba zastanowi się nad tym aby nie porzucać/oddawać psa do schroniska to będzie wielki sukces!

Na dniach powstanie strona pod adresem: nieporzucajpsa.pl na której przedstawione będą alternatywy dla porzucenia psa, na pewno korzystniejsze niż zostawienie psiaka w schronie.

22 thoughts on “Kim jest dla ciebie twój Pies?

 1. Świetny pomysł – popieramy jak najbardziej :-)
  Torcia z Nami jeździ póki co wszędzie, oczywiście wiąże się to z wykonaniem większej ilości telefonów, bo nie wszędzie chcą. Ale ostatnio przyjęli Nas w przepięknym dużym ośrodku gdzie „nie przyjmują psów”. Pani na do widzenia zapraszała na te wakacje w zacnym „większym gronie” :-)
  Popieramy akcje. Zdjęcie jak zdążymy wyślemy :-))

 2. W zeszłym roku robiliśmy jako „dom tymczasowy” i ewentualna pomoc, jak psiak zostaje sam w domu. W tym roku też będziemy sprawować opiekę nad psiakiem „teściów” :P Ale sama staram się zabierać Puza wszędzie, gdzie się tylko da, tam gdzie się nie da, to sprawdzam, czy oby na pewno się nie da, i dopiero wtedy kombinuje :P
  Takie akcje uświadamiające będę zawsze popierać i jak tylko będę mogła, pomagać.
  W zeszłym roku był świetny spot na temat porzucania psów z „Ryśkiem z Klanu”. Jak do tej pory aktor kojarzył mi się tylko z tą rolą i był przeze mnie średnio „lubiany”, tak jak tylko zobaczyłam spot, to go normalnie pokochałam :)

 3. Oj wielu ludzi bez zastanowienia, że zwierze czuje i kocha bezgranicznie, porzuca je lekko. Ja oni mogą potem żyć! My tez mamy problem na sezon urlopowy, ale teściowa się godzi na ten czas przygarnąć Kastę. Gdyby było inaczej jechałabym z psem. Jednak przy tak dużym ( no średnim) psie wyjazdy takie są udręką i kwater mało.
  Pozdrawiam ze smutkiem o tym stanie rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *