Pieskie życie

Dzień wolontariusza

Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

 

Wolontariat daje swobodę pracy – to Ty określasz kiedy możesz pojawić się w schronisku.
Wolontariat pozwala poznać wartościowych ludzi.
Wolontariat daje dużo radości – nie ma nic piękniejszego niż psie ślepia pełne miłości.

 

Chcesz pomagać zwierzętom?
Nic prostszego: zakładasz stare ubrania i w zasadzie już możesz śmigać do schroniska w Twoim mieście. W każdym schronisku jest masa pracy do wykonania i chyba jeszcze więcej merdających ogonów do wyprowadzenia i mruczydeł pogłaskania.

 

Gdyby nie wolontariusze, to nie byłoby mnie u moich człowieków!
Dziękuję wolontariuszom i wolontariuszkom z Krzykosów! :*

Pomocne linki:
Centrum wolontariatu
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
Fundacja Viva!

 

8 thoughts on “Dzień wolontariusza

 1. No widzisz, a ja mam wrażenie, że Fado, to zawodowy model dobrowolnie pchający się przed obiektyw. Sprzęt to dużo, ale i fotogeniczność się liczy :) Demi przez tą swoją białą sierść, odbija światło i praktycznie zawsze wychodzi, jak bezkształtny biały obłoczek, że tak to metaforycznie określę :)

 2. „Nic prostszego: zakładasz stare ubrania i w zasadzie już możesz śmigać do schroniska w Twoim mieście. W każdym schronisku jest masa pracy do wykonania i chyba jeszcze więcej merdających ogonów do wyprowadzenia i mruczydeł pogłaskania.”
  Tylko nie w każdym mieście jest schronisko. :)

  1. tak, to prawda, ale wolontariusz to nie tylko „pracownik” schroniska, wolontariuszem można być na co dzień np. dokarmiając bezdomne koty (które wyłapują szkodniki), szukając domów dla bezdomniaków (ogłaszając je na forach), czy też być wirtualnym opiekunem – można przelewać małe kwoty :)

   sposobów jest wiele a cel jeden :)

 3. Bez wolontariuszy swiat bylby smutny. Na pewno swiat zwierzat w schroniskach, ale rowniez swiat dzieci, majacych problemy z nauka, swiat wiejskich bibliotek, zajec pozalekcyjnych, samotnie umierajacych ludzi.
  Chyle czola przed wszystkimi wolontariuszami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *