Do obejrzenia

Nocturna

Czy jako dziecko, gdy rodzice gasili po dobranocce światło, bałeś się ciemności?

A może do tej pory budzisz się i odłożone wieczorem skarpetki (przecież pamiętasz dokładnie gdzie i jak je rzuciłeś!) stały się „skarpetką_sztuk_jeden”?

Obejrzyj tą animację. Koniecznie.

Nocturna to film zupełnie inny, niż przyzwyczaił nas Pixar / Disney. Zupełnie inny, niż produkcje amerykańskie, w których każda klatka i pojedynczy włosek na głowie są dopieszczane do granic możliwości. To produkcja europejska, dokładnie mówiąc hiszpańska. I to widać. W sensie pozytywnym :).

Powiew świeżości, który czułem w trakcie oglądania był naprawdę przyjemny. Nie do końca czarno białe postaci i baśniowy trochę klimat nocnego, śpiącego miasta, tworzą naprawdę rewelacyjną całość.

Star_and_Tim_in_Nocturna. nibygeek.pl

Historia opowiada o sierocie imieniem Tim. Boi się on ciemności i ucieka przed nią na swój sposób – co noc przesuwa łóżko do okna i spędza czas ze „swoją” gwiazdą. W pewnym momencie jednak jego przyjaciółka znika i chłopiec wpada w ciąg wydarzeń mających doprowadzić go do wyjaśnienia sytuacji.

I więcej nie ma opcji, żebym powiedział. To film, który naprawdę uważam za obowiązkowy do obejrzenia. Choćby po to, aby przypomnieć sobie klimat klasycznej, opowiadanej wieczorami bajki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *