Pieskie życie, podróże

Wakacje z psem

Wakacje chylą się już ku końcowi. Jak każdego roku sezon letni to przepełnione schroniska i porzucone futra. Na szczęście dookoła nas są ludzie, którzy nie widzą problemu w zabieraniu swoich psiaków na urlop <3 Niezależnie od destynacji zwierzaki towarzyszom swoim człowiekom i wypełniają ich wspomnienia pięknymi momentami.

Wojaże z psiakiem

To niesamowita frajda i możliwość odkrycia zupełnie innych lokalizacji – tych psolubnych :)

Pies w pociągu i komunikacji miejskiej

Pociągiem można dotrzeć w wiele miejsc, a opłata za futro jest raczej niewielka. Komunikacja miejska w większości miast jest za darmo, czasami trzeba wykupić połówkę biletu (bilet ulgowy) – należy pamiętać, że pies ZAWSZE musi mieć kaganiec.

My ze względu na wygodę jeździmy samochodem – przy dwóch dorosłych osobach, dziecku i dwóch psach koszta są mniejsze i zdecydowanie nie jest to stresujące dla naszych futer.

Nocleg z psem

Coraz więcej jest miejscówek, które akceptują psiaki każdej wielkości (nie tylko te do 3,5 kg). Czasami za psiaka pobierana jest dodatkowa opłata.

My korzystamy najczęściej z booking’a gdzie zaznaczamy opcje „zwierzęta domowe akceptowane”.

Kawiarnie i restauracje

To także nie jest problem. Latem można usiąść w ogródku. A nawet jeśli się chce wejść do środka, to nam się nie zdarzało mieć z tym problemu. Jeżeli lokal nie należał do psolubnych miejsc, to jedzenie można wziąć na wynos i zjeść w pięknych okolicznościach przyrody :)

Psich podróżników przybywa

Zaprosiłam na sesję naszych sąsiadów, którzy z radością zabierają swoje ogony (i bezogony) na wojaże. Najbardziej „egzotycznym” zwierzakiem w podróży jest świnka morska <3

Sami zobaczcie:

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

Nie porzucaj na wakacje

Nie masz w swojej okolicy znajomych ani rodziny, którzy mogliby zaopiekować się Twoim futrem. Sami mamy dwa psy i dwa koty. Do mruczydeł zawsze mamy zapewnioną najlepsza opiekę.

Jeśli jednak nie masz nikogo do pomocy to zostają hotele. Jeśli masz obawy i nie chcesz zostawiać swojego zwierzaka w hotelu to możesz skorzystać z usług petsittera. Są to osoby, które profesjonalnie zajmują się opieką nad zwierzętami – najczęściej są to ludzie z wykształcenia związane ze zwierzakami (behawioryści, psi trenerzy, psi grommerzy). Warto poszukać na forach miłośników psów (a nawet konkretnej rasy), tam na 100% znajdziesz kogoś z kim Ty i Twój psiak się zaprzyjaźnicie :)

Jak wy wypoczywacie ze swoimi ogonkami? :)