#ChomikOdkrywca, #zlamatkatrip, Dziecko, Góry, psolubne miejsca, wędrówki

Kolejka na Skrzyczne – #ZłaMatkaTrip w Szczyrku

Podczas tegorocznej trasy #ZłaMakaTrip z aglomeracji śląskiej zawędrowałam z Chomiczkiem w moje ukochane Beskidy.

Kolejka na Skrzyczne

Na Skrzyczne najczęściej wchodzę, ale tym razem stan zdrowia nie za bardzo pozwalał mi na taki wysiłek. Ze względu na moją kondycję (a raczej jej brak) tegoroczna trasa obejmowała atrakcje takie jak kolejka na szczyt.

Ależ to był ogrom radości! Okazuje się, że Chomiczek nie cierpi na lęk wysokości. Za to ja miałam kilka mikrozawałów, gdy ta wychylała się z siedziska :D

Widoki z kolejki oraz te na szczycie niezmiennie robią wrażenie. Samo wsiadanie i zsiadanie z wyciągu było przednią zabawą i wywoływało salwy śmiechu :)

Trasa i cennik

Kolejka kursuje na dwóch odcinkach:

  • Szczyrk – Jaworzyna – koszt biletu dla dorosłego: 15 zł, dzieci 10-12 zł (w zależności od wieku), a do lat 6 za darmo
  • Jaworzyna – Skrzyczne – koszt biletu dla dorosłego 14 zł, dzieci 8-10 zł (w zależności od wieku), a do lat 6 za darmo

Bilet można również kupić na całą trasę: Szczyrk – Skrzyczne – Szczyrk. Wtedy koszt biletu dla dorosłego to 49 zł, dzieci 29-39 lat (w zależności od wieku), a do lat 6ciu za darmo.

Na Skrzyczne prowadzi także fantastyczny szlak z przełęczy Salmopolskiej. Opis trasy i zdjęcia znajdziesz w tym poście KLIK. Cała trasa jest psolubna <3

This slideshow requires JavaScript.

Skąd pochodzi nazwa szczytu?

Nazwa Skrzyczne (lub Skreczne) pochodzi od skrzeczenia żab zamieszkujących w podobno kiedyś istniejącym stawie między Skrzycznem a Małym Skrzycznem.

Zapamiętaj!

Nawet najłatwiejszy górski szlak to nadal górski szlak. Warto zachować rozsądek. W razie wypadku czy nawet kontuzji pomoc ma utrudniony dostęp. W górach zawsze trzeba uważać na dzikie zwierzęta oraz zachować czystość – puste opakowanie jest lżejsze, wiec możesz dotrzeć z nim do najbliższego kosza na śmieci :)

Nasz nocleg

Spałyśmy w klimatycznym i jak się okazało psolubnym miejscu. Pokoje w Gazdówce Biały Krzyż są czyste, ciepłe i przytulne. Do tego nie zabijają ceną :) W lokalu obok serwują fantastyczne jedzenie :) Całość zlokalizowana jest na Przełęczy Salmopolskiej, więc już dojechanie na miejsce gwarantuje sporo pięknych widoków. Dodatkowo bardzo blisko jest zarówno Wisła jak i Szczyrk.

Link do lokalizacji TUTAJ.

This slideshow requires JavaScript.

Widok z naszego balkoniku z rana był zdecydowanie zaskakujący. Na zdjęciach poniżej możesz zobaczyć ujęcie z tego samego miejsca późnym popołudniem oraz wcześnie rano.

This slideshow requires JavaScript.

Kolejny dzień za nami :)

ps. Lubię w deszczowe, jesienne dni wracać do zdjęć z wyjazdów :)