podróże, psolubne miejsca, wędrówki

Polska na Majówkę – gdzie wyjechać z psem i dzieckiem

Wrocław

Przepiękne miasto zarówno na spacery, jak i do zwiedzania. Dla każdego znajdzie się coś interesującego :)

Ja ogromnie polecam Afrykarium [LINK] oraz Hydropolis [LINK]. Miejsca te doskonale się nadają dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Spacerowo miasto można zwiedzać szukając krasnali, z których Wrocław słynie – mapę znajdziecie TUTAJ.


Beskid

Region po którym można swobodnie spacerować z czworonogami. Urozmaicone szlaki – każdy znajdzie coś dla siebie, no i przepiękne widoki!

Trasę Salmopol – Skrzyczne opisałam TUTAJ

Zimą, albo gdy ktoś nie czuje się na siłach na trekking, zawsze można po prostu pospacerować, niezależnie od pory roku [KLIK].

Dla psiarzy organizowane są także zawody dogtrekkingowe link z naszą relacją TUTAJ.


Góry Stołowe

Polanicę i Szczeliniec opisałam TUTAJ. Ogromnym plusem jest lokalizacja tej urokliwej miejscowości. Można z niej rozpocząć piesze wędrówki kilkoma szlakami pieszymi, rowerowymi a nawet oznaczonymi dla dziecięcych wózków :)


Lublin

Przeurocze miasto z klimatyczną starówką i bardzo przyjemnymi lokalami. Dolina Bystrzycy dzieli miasto na dwie kompletnie różne krajobrazowo części: lewobrzeżną, z urozmaiconą rzeźbą terenu, głębokimi dolinami i starymi wąwozami lessowymi oraz prawobrzeżną, z rzeźbą bardziej płaską i mniej urozmaiconą.


Jura Krakowsko – Częstochowska

W tym rejonie bywaliśmy wielokrotnie – posty znajdziecie TUTAJ.

Jura to nie tylko raj dla wspinaczy oraz ruiny zamków (Szlak Orlich Gniazd), ale także ogromne tereny leśne, jeziora, trasy piesze, rowerowe i konne.


Mazury

Kraina jezior i lasów. Z naturą jest się tutaj na 'Ty’.

Jeden z wyjazdów został opisany o TUTAJ.


Kraków

Piękne miasto ze smoczą legendą w tle. Spacerując wzdłuż Wisły można wykręcić sporą ilość kilometrów, a w sukiennicach się obkupić ;)


Katowice

Wbrew obiegowej opinii, w tym mieście jest sporo do zwiedzenia, począwszy od zaskakująco zielonego terenu w okolicach spodka.

Na szczególną uwagę zasługuje dzielnica Nikiszowiec – najstarsza i najpiękniejsza z dzielnic miasta. Polecam również psolubną Galerię Szyb Wilson (przed Nikiszem).

Więcej ciekawostek znajdziecie we wpisie TUTAJ.


Podlasie

Wszystko co dobre znajdziecie na Podlasiu: pierwotne lasy, mnogość gatunków zwierząt i roślin, piękne tereny rekreacyjne, wyborne jedzenie i spokój.

Pełniejszy opis popełniłam TUTAJ.


Morze

Polskie morze odwiedzaliśmy kilkukrotnie. Opis oraz kilka zdjęć znajdziecie TUTAJ.

Wyjazd z psiakiem nad Bałtyk nie stanowi już problemu, coraz więcej jest psolubnych lokalizacji, a z psiakiem można spacerować po psich plażach. Są również miejsca, w których ciężko spotkać ludzi, a plaże są czyste i szerokie, wystarczy przespacerować się przez las ;)